تبلیغات
rubik rubik - مکعب روبیک پولدار ها!!!!!!!!
 

مکعب روبیک پولدار ها!!!!!!!!

نویسنده: farzam safavi

 

احتمالا اولین بار که مکعب روبیک را در دست گرفتید وقت بسیاری را برای حل آن صرف کرده اید. شاید بعد از چند ساعت کمی پیش رفته و از پیشرفتتان لذت برده باشید. و شاید با خرید سی دی اموزشی به این مبارزه خاتمه داده باشید. اما اگر به شما گران ترین مکعب روبیک جهان را بدهند آیا باحل کردن آن، این احساس لذت چند برابر نمی شود و فکر نمی کنید که با هوش تر هستید؟

شاهکار مکعب روبیک را فرید کالر از برش الماس های بین المللی برای 15 امین سالگرد مکعب روبیک در سال 1995 ساخته است. این سازه گران قیمت همانند مکعبی روبیک است و فقط یک تفاوت جزئی دارد. این روبیک از 185 قیراط (واحد وزن جواهرات) سنگ های قیمتی شفاف به همراه طلای 18 عیار ساخته شده است. یکی از ویژگی های آن این است که در صفحات آن از جواهر متفاوتی استفاده شده است که البته این بخاطر این است که قابل حل کردن باشد. این سازه شامل 22.5 قیراط یاقوت ارغوانی،34 قیراط یاقوت قرمز و 34 قیراط زمرد سبز است.

تخمین زده می شود که گران ترین مکعبی روبیک جهان 1,500,000.00 دلار ارزش دارد. این مکعب روبیک به نمایش گذاشته نشده است و فقط گاهی اوقات برخی از ناظران خوش شانس می توانند آنرا ببینند.

متن لاتین - ترجمه شده توسط وبسایت روبیکر

 

() نظرات